Alfa kursų mokymai Vilniuje

Praėjusį šeštadienį Alfa kursų koordinatorė Rasa ir komandos narės Liuba, Ilmara ir Lilija dalyvavo Alfa kursų 2019-2020 m. sezono atidaryme, kuris vyko Vilniaus Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios pastoracijos centre.

Renginyje dalyvauti mus pakvietė moderatorė ses. Celina Rasa Galinytė OSB. Klausėmės mokymų apie šlovinimo vaidmenį Alfa kurse ir lyderystę kasdienybėje. Dalyvavome diskusijų grupėse “Kaip vesti mažąją diskusijų grupę?”, “Komandos formavimas ir motyvavimas”, “Alfa savaitgalio ABC” ir “Veiklos po Alfa kurso”.

Ypač patiko br. Pijaus Eglino OP vestas mokymas “Alfa kurso prioritetai: sėkmės ingredientai”. Br. Pijus išvardino tris pagrindinius Alfa kurso sėkmės ingredientus:

  1. Mokymas.
  2. Agapė (arbata, sumuštiniai, sausainiai).
  3. Diskusija grupelėse.

Atrodo, paprasta ir aiški sėkmės formulė. Bet, pasirodo, yra vienas rimtas BET - susitikti Jėzų. Tai iššūkis ir Alfa komandai, ir visiems kurso dalyviams. Alfa komanda turi padėti dalyviams suprasti, kad Alfa kursas tai ne linksmas renginys, ir ne pažinčių klubas, o vidinio alkio susitikti Jėzų numalšinimas. Br. Pijus sakė, kad tam įvykti kartais reikia tik 30 sekundžių… tik reikia ateiti į Alfa kursą… savo noru ar tiesiog ateiti ir patikėti, kad esame pašaukti...

Labai smagu, kad apie mūsų bažnyčioje veikiantį Alfa kursą kalbėjo jo koordinatorė Rasa. Mokymuose parodytas filmukas apie pastarųjų metų Alfa kurso mokymus, ilgąjį savaitgalį, pasivaikščiojimą po Žemaičių Kalvariją ir mūsų garsųjį “krokodilą” sulaukė nesuvaidinto mokymų dalyvių susidomėjimo.

Po mokymų dar nesinorėjo skubėti namo, tad šiek tiek pasivaikščiojome po įspūdingąjį Vilniaus senamiestį. Beveik bėgte prabėgome Vilniaus, Pilies, Universiteto, Šv. Ignoto, S. Skapo, Dominikonų, Šv. Jono gatvėmis ir net pasikėlėme į Šv. Jonų bažnyčios varpinę, kuri yra 68 metrų aukščio ir garsėja, kaip aukščiausias Vilniaus senamiesčio pastatas.

Ačiū klebonui kun. Mindaugui, parėmusiam mūsų dalyvavimą šiuose mokymuose. Ačiū visai Alfa komandai. Mūsų nuotaika puiki! Esame pasiruošę Alfa kurso 2019-2020 m. startui mūsų parapijoje. O ir laukti liko labai nebeilgai.

Ar jūs irgi jau esate pasiruošę ateiti į Alfa kursą?

Jei tau jau virš 18 metų ir nori pagilinti savo tikėjimą arba tiesiog pasidomėti krikščionybe...
Jei nesi priėmęs Sutvirtinimo sakramento ar nori pasikrikštyti...

Tavęs laukiame ALFA kurse. Kursas prasideda spalio 1 d. (antradienį) po vakaro Šv. Mišių, 18.30 val. I katechetikos klasėje, virš parapijos raštinės. Platesnę informaciją rasite bažnyčios skelbimų lentoje.