LT RU PL EN DE IT
Pamaldų laikas
Sekmadieniais, švenčių dienomis:
8.00, 9.00, 10.00, 12.00, 18.00
Šiokiadieniais:
8.00, 18.00
Mūsų kontaktai
Adresas: Rumpiškės g. 6
Tel.: 8-46-410 120
Mob.: 8-601-64256
El.p.: mtkparapija@gmail.com
Mus galite rasti čia
Gaukite naujienas

Gimtadienis

 
2015-02-21
„Motinos maldoje“ grupė šventė sukaktuves

Vasario mėnesį gausu švenčių, istorinių datų, tradicinių renginių, o tarp visų, nors ir gana kuklus, bet labai mielas grupės „Motinos maldoje“ dvejų metų veiklos paminėjimas.

Danutės ir Virginijos paskatintos, klebono Viliaus Viktoravičiaus padrąsintos, kunigo Prano Bartasūno globojamos į pirmąjį susitikimą atėjo dvylika mamų. Po dvejų metų šią grupelę aktyviai lanko daugiau negu trisdešimt maldininkių. Klebonui pritarus susiskirstėme į dvi grupeles. Antrajai sutiko vadovauti Daiva Urnikienė.

„Motinos maldoje“ judėjimas, įkurtas dviejų moterų – Veronikos ir Sandros – 1995metais Anglijoje greitai paplito po pasaulį, neaplenkdamas ir Lietuvos. Kartą per savaitę susirinkusios moterys per maldą bando suprasti viena kitą ir savo santykį su vaikais – mažais ir jau suaugusiais, turinčiais jau ir savų vaikų. Motinų pareiga ne tik mylėti, prižiūrėti, auklėti, bet ir tiek mažiems, tiek dideliems padėti augti dvasiškai. Šių grupelių moto „Motinos meilė keičia pasaulį“. Susivienijusios maldoje savo vaikus pavedame Viešpaties globai, nes Jėzaus meilė mūsų vaikams yra pati didžiausia. Kaskart garsiai ar mintimis kartojame maldą: „Viešpatie, štai mano vaikai. Tu juos myli daug stipriau nei aš, Tu gali pakeisti tai, ko nepajėgiu aš, todėl pavedu juos į Tavo saugias ir mylinčias rankas ir džiūgauju, nes pasitikiu Tavimi“.

Kiekvieną antradienį ateidavo vis daugiau mamų, norinčių melstis drauge. Po skyrelį skaitydamos Šventąjį Raštą, padedamos dvasios vado kunigo Prano, mokomės ne tik suvokti ten išsakytas mintis, teiginius, faktus, pamokymus, bet vis drąsiau pasakome savo nuomonę, aiškinamės reikšmę ir santykį mums ir mūsų vaikams šiandienos pasaulyje.

Į savo kasdienes maldas aktyviai įtraukiame rekomenduojamas tridienių maldas, kurias siūlo grupių organizatoriai.

Rugsėjo mėnesį Lietuvoje lankėsi šio judėjimo įkūrėja Veronika, su kuria mūsų bažnyčioje susitiko gausus mamų būrys iš visų Žemaitijos „Motinų maldoje“ grupelių.

Dalyvavome motinų grupelių konferencijoje Vilniuje, Žemaitijos grupelių susitikime Pakutuvėnuose. Kadangi motinos meldžiasi ne tik už savo vaikus, bet ir už tuos, kurie užmiršti šeimose, našlaičiai, beglobiai, įskaudinti, pikti, nusivylę, nepažinę artimo meilės – jiems labiausia reikalinga Viešpaties globa ir mūsų malda. Meldžiamės ir už tuos, kuriems nelemta buvo bėgioti šia nuostabia Žeme, džiaugtis šiltais Saulės spinduliais – jie iš Motinų įsčių nukeliavo tiesiai Amžinybėn...Danutės skatinamos mamos už juos melsdamosi, giedodamos pėsčiomis eina tam tikrą atstumą ( iš Palangos į Klaipėdą).

Per dvejus metus susikūrėme savų tradicijų, švenčių.

Kaip ir priimta gimtadieniais, po maldų gausus būrys abiejų grupelių mamų susirinkome prie vaišių stalo. Klebonas pasveikino ir įteikė kiekvienai 1411metais tapyto A. Vrublevskio paveikslo „Šventoji Trejybė“ reprodukciją, dvasios vadas Pranas vaišino išradingai keptais Užgavėnių blynais... Kalbos sukosi ne apie tai, ką per praėjusius metus nuveikėme, bet apie tai, ką žadame daryti – ne tik melstis, bet ir bendrauti su kitomis grupelėmis, keliauti ne tik po Lietuvą, bet svajojame ir po Šventąją Žemę pakeliauti, ir tikime mūsų maldynėlyje įrašytais žodžiais: „Pavesk savo rūpesčius Viešpačiui ir tave jis palaikys...( Ps 55, 23)

Tuo tikėdamos pradedame trečiuosius „Motinų maldoje“ grupių maldos metus, dėkojame dvasios vadui kunigui Pranui Bartasūnui, grupių vadovėms Danutei Tarvydienei ir Daivai Urnikienei ir kviečiame visas mamas, norinčias melstis drauge.

Rita

Galerija

Gimtadienis
Gimtadienis
Gimtadienis
Gimtadienis
Visos teisės saugomos © 2010 Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės Parapija
Sprendimas UAB IT Uostas