LT RU PL EN DE IT
Pamaldų laikas
Sekmadieniais, švenčių dienomis:
8.00, 9.00, 10.00, 12.00, 18.00
Šiokiadieniais:
8.00, 18.00
Mūsų kontaktai
Adresas: Rumpiškės g. 6
Tel.: 8-46-410 120
Mob.: 8-601-64256
El.p.: mtkparapija@gmail.com
Mus galite rasti čia
Gaukite naujienas

Krikščioniškojo gyvenimo bendruomenės susitikimas

 
2017-05-31
 Pasaulis – šventovė 


Paskutinį nuostabų gegužės savaitgalį (penktadienio pavakare) Lietuvos Krikščioniško Gyvenimo bendruomenės grupelės iš Vilniaus, Kauno, Alytaus, Prienų, Panevėžio, Šiaulių ir Klaipėdos sugužėjo į nuostabų gamtos kampelį – tikrą šventovę – Šiluvą, į jėzuitiško dvasinio ugdymo savaitgalį.
Džiaugsmingai pasisveikinę, pamylėti skania vakariene, išskubėjome į Kryžiaus kelią... Kiekvienoje Kryžiaus kelio stotelėje prisiminėme ir apmąstėme arkivyskupo Teofilio Matulionio gyvenimo kelią. Savo mintis, įžvalgas „sunešėme“ į Švč. Mergelės Marijos Apsireiškimo koplyčią, dėkodami Viešpačiui Dievui už gyvenimą, tikėjimo dovaną, už tuos, kurie savo gyvenimo pavyzdžiu stiprina ir palaiko mus.

Išaušo saulėtas šeštadienis, iš anksto žadantis šviesių, netikėtų akimirkų, atradimų...

Salėje pulkas (63 dalyviai) klausėsi Linos parengtų  metodinių  nuorodų, kaip šiandieniniame triukšmingame gyvenime, tarsi turguje, liudyti Kristų, skelbti Gerąją Naujieną. Svarbiausia, liudyti Tiesa, t.y, liudyti savo gyvenimu. Savo atsivertimą, kelią į susitikimą su Dievu, atėjimą į Krikščioniško gyvenimo bendruomenę liudijo Sigita. Kas buvo svarbu kiekvienam iš mūsų šiame susitikime, apmąstėme grupelėse... Sočiai pamaitinti, tvarkingai palydėti per gatvę policininkų, iškeliavome piligriminėn kelionėn į Tytuvėnus. Kelyje dvasią stiprindami malda, kojas atgaivinę ežere, sėkmingai pasiekėme Tytuvėnus, kur mus sutiko besišypsantis klebonas Rimantas Žaromskis ir Bernardinų vienuolyno muziejaus direktorė, kuri su didele meile ir jaukiu humoru pasakojo apie XVII a. 13 vienuolių statytą vienuolyną ir muziejų. Vienuolynas buvo gyvas 250 m., jame buvo viena didžiausia Lietuvoje  XVII a. biblioteka. 2012 m. muziejus nukentėjo nuo gaisro (tai buvo pirmas gaisras per 400 m.). Maloniai apsunkę nuo įspūdžių ir minčių jau „ratuoti“ grįžome namo. Ir vėl skani vakarienė. 20 val. Švč. Mergelės Marijos Apsireiškimo koplyčioje vyko šv. Mišios, kurių metu 6 bendruomenės narės davė laikiną įsipareigojimą, kuriuo patvirtino savo pasiryžimą siekti galutinai priimti Krikščioniško gyvenimo bendruomenę, kaip ypatingą pašaukimą, ieškoti konkrečių būdų, kaip dalyvauti Dievo karalystės statyboje, Bažnyčios tarnystėje. Bendruomenė sveikino ir džiaugėsi įsipareigojusiomis, vaišinomės tėvo jėzuito Algimanto Gudaičio palaimintomis vaišėmis, kalbėjomės, dalinomės savo patirtimis...

Sekmadienį klausėm tėvo jėzuito Algimanto Gudaičio pamąstymų, įžvalgų tema „Kaip mes liudijame Kristų pasaulyje?“ Generolas Nikolas teigia – visas pasaulis yra šventa vieta, Dievo šventovė. Kada tai įsisąmonini, gali priimti skirtingumus, suvokti, kad visos kartos darė klaidas, mes taip pat klystantys ir silpni, todėl visiems reikalinga užuojauta, o tai gali vesti į susitaikymą... Svarbu išmokti priimti atleidimą ir patiems atleisti... Dievas gyvena realiame pasaulyje. Bendruomenė yra būtinybė ir dovana. Bendruomenėje išgyvename susitaikymą, išmokstame priimti skirtumus. Bendruomenėje atsiranda misija. Tai Dievo misija per bendruomenę, kuri vyksta pasaulyje – Dievo šventovėje. Jėzuitiškam dvasingumui svarbu atmintis, drąsa ir kūrybiškumas. Apie tai kalbėjo tėvas Algimantas. Valandėlę visa tai apmąstę tyloje, susirinkom į bendrą didžiulį ratą pasidalinti tuo, kas labiausiai pamaitino mūsų dvasią, pasidalinę vaisiais, padėkoję Dievui už didžiulę dovaną – bendruomenės dovaną, už Šiluvos gamtos grožį, už skanų maistą kūnui, už atviras širdis, linkėjimus Dievo palaimos išvykome namo, pagal išgales liudyti Kristų savo  gyvenimuose. 

Lauksime naujų susitikimų!


Linkėdama gražios vasaros –
Adelė
Visos teisės saugomos © 2010 Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės Parapija
Sprendimas UAB IT Uostas