LT RU PL EN DE IT
Pamaldų laikas
Sekmadieniais, švenčių dienomis:
8.00, 9.00, 10.00, 12.00, 18.00
Šiokiadieniais:
8.00, 18.00
Mūsų kontaktai
Adresas: Rumpiškės g. 6
Tel.: 8-46-410 120
Mob.: 8-601-64256
El.p.: mtkparapija@gmail.com
Mus galite rasti čia
Gaukite naujienas

Reportažas iš Taikos Karalystės

 
2017-08-08
NERIBOTŲ GALIMYBIŲ KARALYSTĖJE

Parapijos stovykla arba savaitgalis gamtoje (kaip pavadinsi, taip nepagadinsi)  „Taikos Karalystė“ jau tapo gražia vasaros tradicija. Nežinau, kaip kiti dalyviai, bet mūsų šeima „Taikos Karalystės“ nekantriai laukia ir savo kalendoriuje rezervuoja jai datas iškart po atitinkamo skelbimo. Ir laukia neveltui! 

Ir neveltui aktyvių parapiečių žiedas ir atraminiai stulpai – Goda, Irina, Sandra, Jūra bei jų padėjėjų komanda įdėjo daug laiko, pastangų ir širdies tam, kad Taikos karalystė ir vėl būtų sukurta tam tikroje vietoje bei tam tikru laiku. Pagarba, padėka ir meilė šiai šauniai komandai!

Šiais metais, matyt, daugiausia resursų buvo mesta į tinkamiausio laiko stovyklai paieškas. Mat kelerius metus  iš eilės stovyklose vis nepavykdavo išvengti pernelyg didelio kiekio šalto vandens, kaip tyčia nuolat drebiamo iš aukštybių. Tam, kad nebūtų kartojamos pirmtakų klaidos, buvo pasitelktos gausios įvairių sričių profesionalų pajėgos. Ir neprašauta. Rugpjūčio 5-7 dienos buvo šiltos, vandens iš aukštybių kiekis buvo itin protingas, o vakarai- tiesiog pasakiški (mėnulio pilnatis pilname žvaigždžių danguje, vėjo greitis – 0 m/s), idealiai subalansuoti sėdėjimui, bendravimui, dainavimui prie laužo, meditacijai apie amžinybę, kūrinijos grožį ir kitiems pozityviems dalykams.  

Vieta pasirinkta taip pat neeilinė – Purvaičių kaime (Plungės raj.) preciziškai sutvarkyta gimtoji profesoriaus, etnologo ir visuomenininko Igno Končiaus (1886-1975) sodyba „Končėina“. Joje plyti neaprėpiami Londono „Wembley“ stadiono kokybės žaliosios vejos plotai, netoliese teka Sausdravo upelis, yra galimybių miegoti ne tik palapinėse, bet ir po stogu. Visomis galimybėmis naudojomės.

Taigi, dešimties (nes visų jų net ir norėdamas neaprašysi) atsitiktine tvarka sudėliotų Taikos Karalystės galimybių sąrašas ir trumpas aprašymas: 

1. Liaudiškos muzikos vakaronė

Specialiai Taikos Karalystės atkūrimo proga jos gyventojų atvyko pasveikinti liaudiškos muzikos kapela „Rokunda“ (pavadinimas, išvertus iš žemaičių kalbos, reiškia „pokalbis“) su jos vadovu charizmatiškuoju Alfredu Lučinsku priešakyje. Garsiai, oi garsiai skambėjo lietuviškos dainos, mušamieji (ypač lėkštės), judėjo dalyvių rankos ir kojos, sukosi poros bei rateliai. Su gimtadieniu buvo originaliai pasveikinti juos neseniai šventę ar netrukus švęsiantys itin svarbūs bei nusipelnę bendruomenei asmenys. Jiems buvo dedikuotos dainos, dovanojamos nuostabios laukinių ir naminių vaisių bei gėlių puokštės.

2. Ypatinga Taikos Karalystės virtuvė

Ilgamečiai Taikos Karalystės virtuvės šefai Dainius ir Edita džiugino ir stebino aukščiausio lygio patiekalais bei įmantriai gardžiais  desertais. Šių metų “topas” – ant laužo keptos bulvės su šonine bei sausainių ir vaisių sluoksniuotis (receptai griežtai saugomi Taikos Karalystės autorių teisių įstatymų).

3. Pokalbis su kun. Viktoru Dirvonskiu. 

Mūsų parapijos vikaras Viktoras Dirvonskis daugeliui vis dar yra “terra incognita”. Naudojomės galimybe daugiau sužinoti apie jo kelią į kunigystę, Bažnyčios istorijos studijas Romos Popiežiškajame Šventojo Kryžiaus universitete, asmeninį ganytojo požiūrį į fundamentalius klausimus (pvz. ar (kur) egzistuoja pragaras, ar (kas) yra gyvenimo pabaiga?). Kunigas Viktoras gyvai ir nuoširdžiai dalinosi savo įžvalgomis, kaip kuriama Taikos, o kartu ir Dangaus karalystė ir kodėl svarbu ją kurti savo širdyje, šeimoje, aplinkoje, bendruomenėje, valstybėje, pasaulyje, galaktikoje (aut. pastaba - atsiprašau, dėl galaktikos - sutirštintos  spalvos). 

4. Paslaugų turgelis.

Kadangi po euro įvedimo Lietuvoje labiausiai plečiasi paslaugų sektorius, naudojomės proga ugdyti savo verslumo įgūdžius. Žaidėme tikrą žemiškąjį gyvenimą - į apyvartą paleisti tikri Taikos Karalystės piniginiai vienetai, dešimtys, šimtai ir tūkstančiai.  Įvairūs talentai – mazgų rišimas, plaukų kirpimas, šokių pedagogika, arbatos/kavos ruošimas, masažų darymas, medicininės patikros įgūdžiai nebuvo užkasti į žemę ir iš jų  buvo pelnomasi. Bandančius neteisėtai pralobti tramdė įvairaus plauko inspektoriai ir kontrolieriai. Aidėjo garsus juokas, veidus puošė šypsenos.
Šeštadienį vakare prie laužo buvo surengtas „Taikos Karalystės“ aukcionas (vedėja – Sandrike Brinkt). Tai emocingas brangenybių pirkimų-pardavimų šou, kuriame pralaimėjusių nebuvo. O svarbiausia – Gailestingumo darbams atlikti surinkti keli milijonai (kaip minėta, Taikos Karalystės pinigai galiojo tik Taikos Karalystėje, tad visus Gailestingumo darbus spėta atlikti iki stovyklos pabaigos). 
Aukciono metu pasirodė „šaradų“ aktorių trupės, paruošusios avangardinio meno spektaklius apie šventuosius Kristoforą, Antaną Paduvietį, Ceciliją, Joną Paulių II, Pranciškų, palaimintąjį Jurgį Matulaitį.

5. Piligriminė kelionė.

Taikos Karalystės teritorijoje buvo įrengtas Septynių Sakramentų (Krikšto, Sutvirtinimo, Eucharistijos, Atgailos, Kunigystės, Santuokos, Ligonių patepimo) apmąstymo kelias. Kiekvienoje stotyje klausėmės Godos atrinktų ir skaitomų šventųjų, Bažnyčios tėvų apmąstymų ir Šventojo Rašto išminties. Ant specialiai piligriminio žygio dalyviams iškaltų akmens plokštelių po kiekvieno apmąstymo įrašėme po septynis žodžius - pasiryžimus.

6. Eucharistijos ir Atgailos sakramentai.

Turėjome progą priimti Atgailos sakramentą „kitaip“ (ne klausykloje, o gamtos prieglobstyje), sekmadienį kartu dalyvauti šventųjų slėpinių liturgijoje, visuotinėje maldoje melstis stovyklautojų sukurta malda,  pabaigoje vienas kitą palaiminti.

7. Nuolatinė Švč. Sakramento adoracija.
 
Iš pradžių daili laikina koplyčia - palapinė buvo pastatyta ir išpuošta lauke, tačiau šeštadienio dieną pakilus grėsmingam vėjui, adoracija perkelta į jaukų namelį teritorijos centre. Tai ramus pabuvimas su Kūrėju. Ypatingas išgyvenimas man buvo adoracija naktį žvakių ir šešėlių žaisme. Ir mistiškai nurimęs vėjas vakare.

8. Kino vakaras.

Turėjome retą galimybę aplankyti improvizuotą kino teatrą, jaukioje aplinkoje mėgautis tikru kino menu be rėksmingų reklamų, spragėsių laikmenų ir “Coca Colos”. Kino mėgėjų klube (prie laužo) pasidalinti savo įžvalgomis, jausmais  bei  filmo “Pakeleiviai” interpretacijomis.

9. Protų mūšis.

Pasidalinę į keturias komandas, labai patogiu ir linksmu būdu pasitikrinome atstumus nuo savo antakių iki viršugalvio plaukų, palyginome smegenų vingių kiekį bei tankumą. Kas dar nežinojo, išgirdo kas yra Bubilas (kas nedalyvavo, dabar gaus “pagūglinti”).

10. Končių, o kartu ir visos Lietuvos,  istorijos valandėlė.

Ją vedė sodybos šeimininkas, prof. Igno Končiaus anūkas Gintaras Končius. Jo entuziastingas pasakojimas apie savo senelį – Lietuvos šviesuolį ne vienam įžiebė žingeidumo kibirkštį.

Turėjome šias progas:
a) savo ausimis išgirsti liudijimą apie šią ryškią Lietuvos inteligentijos asmenybę, jo parašytą knygą „Mano eitasis kelias“;
b) savo akimis išvysti Končių šeimos relikvijas – trečią šimtmetį skaičiuojantį medinį kryžių su krucifiksu, stebuklingai išlikusį sodyboje;
c) savo rankomis paliesti jaunutės lietuvės tremtinės Sibire preciziškai išsiuvinėtą staltiesę su tautine simbolika;
d) savo vaizduotėje pamatyti baltą plunksnelę koplytėlėje Purvaičių pamiškėje, išgelbėjusią daugelį gyvybių (miško broliai žinodavo, kad jei plunksnelė palikta koplytėlės viduje, į Končių sodybą geriau neiti, nes sodyboje „svečiuojasi“ netaikingi  žmonės).

Mieli parapijiečiai ir jų draugai! Supraskite, jog turiu ribotas galimybes toliau aprašinėti neribotas galimybes Taikos Karalystėje (dėl griežtų tinklapio administratorių reikalavimų ir empatijos skaitytojams).

Todėl esu priverstas savo reportažą baigti kvietimu dalyvauti, kuriant Taikos Karalystę šiandien, rytoj ir kitais metais.

Stovyklautojų vardu - 
Kristupas Šidlauskas

Visos teisės saugomos © 2010 Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės Parapija
Sprendimas UAB IT Uostas