LT RU PL EN DE IT
Pamaldų laikas
Sekmadieniais, švenčių dienomis:
8.00, 9.00, 10.00, 12.00, 18.00
Šiokiadieniais:
8.00, 18.00
Mūsų kontaktai
Adresas: Rumpiškės g. 6
Tel.: 8-46-410 120
Mob.: 8-601-64256
El.p.: mtkparapija@gmail.com
Mus galite rasti čia
Gaukite naujienas

Jaunimo kelionė į Šiluvą

 
2017-09-12
Piligrimas keliauja į kokią nors šventą vietą, norėdamas gauti nuodėmių atleidimą ar turėdamas viltį, kad jo maldos bus išklausytos. Mūsų, išdykusių skautų būrelis, irgi pajudėjo į šią kelionę. Kiekvienas su savo tikslu, norais ir mintimis. Galbūt kažkas atgailaus už savo vaikiškus išdykėliškus poelgius, galbūt kažkas prašys kantrybės ir sėkmės prasidedančiuose moksluose. Kiekvienas su savo gyvenimu, skirtingais poreikiais, bet viename būryje. Tvirtai kaip kumštis.

Diena pasitaikė puiki. Nors iš vakaro buvom prisikimšę kuprines lietpalčių, skėčių ir šiltų rūbų, bet taip ir neteko jais pasinaudoti. Na, bet atsarga gėdos juk nedaro.

Iš Kaulakių pajudėjom į Šiluvą. Ėjom nei daug nei mažai 13 kilometrų. Kelionės pradžia prasidėjo linksmai, su dainom ir sparčiu žingsniu. Po kurio laiko nuovargis padarė savo - dainos nutilo, žingsniai sulėtėjo. Tai buvo puiki proga pabūti tyloje, klausytis maldų ir kartu pasimelsti.

Ir štai, pagaliau, taip laukta pirmoji ilgoji poilsio stotelė jau visai netoli galutinio tikslo, Šiluvos. Visi išsitiesėme ant žolės ir klausėmės kunigo Rastislavas Dluhý iš Slovakijos pamokslo. Akys merkėsi iš nuovargio, o kūnai džiaugėsi galimybe pagaliau pailsėti. Štai kokia ta piligriminė kelionė: pavargę kūnai, nurimęs protas ir skaidresnės mintys. Per kančias artyn Dievo, apsivaliusiu vidumi.

Kiekvienas turėjome po stiklinį indą, į kurį visos kelionės metu dėjome pakeliui rastus mielus dalykėlius: žolynus, gėlių žiedus, akmenėlius ir kitus širdžiai mielus dalykus. Jie mums primins apie šią kelionę.

Šiluva. Visi su džiaugsmu plojame. Tikslas pasiektas. Kiek užkandę ir šiek tiek pailsėję patraukiame į bažnyčią. Bažnyčia labai graži. Tiesą sakant, atrodo, kad jų čia dvi. Viena balta kaip gulbė, aukštais bokštais tai Švč. Mergelės Marijos apsireiškimo koplyčia, o priešais ją - kita, tamsesnė, Švč. Mergelės Marijos Gimimo bazilika. Tarp jų eilėmis sustatytos kėdės ir galybė susirinkusių maldininkų.

Po šv. Mišių gavome po žvakelę ir dalyvavome Žiburių liturgijoje - eisenoje melsdamiesi ir giedodami giesmes. Buvo jau tamsu, tačiau žvakių šviesa rodė mums kelią.

Po ilgos, pilnos įspūdžių dienos, atėjo laikas ilsėtis. Nakvojome mokykloje. Vieni išvargę užmigo iškart, o kiti dar rado jėgų panaktinėti, pabendrauti su bendraminčiais, dalintis įspūdžiais.

Ryte dalyvavome šv. Mišiose. Po jų pasipildėme vandens atsargas ir pajudėjome namo. Pakeliui dar užsukome į Tytuvėnuose esantį vienuolyną ir  Švč. Mergelės Marijos Angelų Karalienės bažnyčią. Senas ir gražus vienuolynas ir bažnyčia paliko visiems didelį įspūdį. Važiuodami dar sustojome prie aukšto ir ilgo Lyduvėnų tilto. Pasigėrėjome vaizdais, įamžinome akimirkas, pavalgėme. Kita stotelė namai, Klaipėda.

Štai kokia buvo mūsų piligriminė kelionė - pilna naujų patirčių, malonaus nuovargio, sutiktų naujų draugų ir daug puikių įspūdžių.

sesė Sofia Jonušauskaitė

Visos teisės saugomos © 2010 Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės Parapija
Sprendimas UAB IT Uostas