LT RU PL EN DE IT
Pamaldų laikas
Sekmadieniais, švenčių dienomis:
8.00, 9.00, 10.00, 12.00, 18.00
Šiokiadieniais:
8.00, 18.00
Mūsų kontaktai
Adresas: Rumpiškės g. 6
Tel.: 8-46-410 120
Mob.: 8-601-64256
El.p.: mtkparapija@gmail.com
Mus galite rasti čia
Gaukite naujienas

Ansamblio decOrata kelionė į Palendrius

 
2018-02-04
Žodžio gyvenimas širdyje


Paskutinįjį sausio savaitgalį parapijos polifonijos ansamblis „decOrata“ svečiavosi Palendrių šv. Benedikto vienuolyne.

Šią kelionę sugalvojome kaip įžangą į artėjančią Gavėnią. Ieškojome laiko ir vietos, kur galėtume visi, siejami tos pačios giesmės, trumpam stabtelėti ir prisiminti, kas svarbiausia mūsų tarnystėje.

Penktadienio vakarą per didžiulį rūką laimingai atvykome į svetingus brolių benediktinų namus. Ir jau nuo ankstyvo šeštadienio ryto maldos įžengėme į kitokį laiką – neskubrų, prisodrintą tylos ir ramybės. 
Po šv. Mišių klausėmės vienuolyno prioro tėvo Kazimiero konferencijos apie būtinybę gyventi širdies gyvenimą. Širdies, kurioje gyvena Dievo Žodis, gyvenimą. Tėvas Kazimieras kalbėjo apie būtinybę atsiversti nuo beasmenio buvimo sau ir dėl savęs į asmeninę bendrystę su Dievu, į buvimą dėl kito. Ir šioje sudėtingoje atsivertimo kelionėje kaip pavyzdį turėti Švč. Jėzaus Širdį.

Popietinėje konferencijoje susitikome su tėvu Grigaliumi, kalbėjusiu apie reikalingą dvasinį nusiteikimą giedant šv. Mišiose. Ypatingą dėmesį tėvas Grigalius skyrė Mišių dalims - Kyrie, Gloria, Credo, Sanctus ir Agnus Dei – išskleisti ir paaiškinti. Visų, giedančių liturgijoje siekis yra Bažnyčios, Šv. Rašto maldą padaryti sava malda. Kad tie žodžiai, kuriais meldžiasi Bažnyčia, mūsų būtų išgyvenami asmeniškai ir išreikštų mūsų pačių ir visos bendruomenės pagarbą, šlovinimą, užtarimą, prašymą.

Sekmadienį broliai benediktinai svetingai mus priėmė kartu švęsti šv. Mišių. Gavome dovaną pasitarnauti ir pagiedoti porą giesmių liturgijoje. Dėkojome Dievui ir broliams, kad mūsų tarnystė galėjo išsiskleisti ir čia, Palendriuose...

Įkvėpti, pailsėję ir nurimę keliaujame Gavėnios link, trokšdami dar giliau ir gyviau sutikti Viešpatį ir savo būdu Jį paliudyti šalia esantiems.

Goda Povilaitytė


Visos teisės saugomos © 2010 Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės Parapija
Sprendimas UAB IT Uostas