LT RU PL EN DE IT
Pamaldų laikas
Sekmadieniais, švenčių dienomis:
8.00, 9.00, 10.00, 12.00, 18.00
Šiokiadieniais:
8.00, 18.00
Mūsų kontaktai
Adresas: Rumpiškės g. 6
Tel.: 8-46-410 120
Mob.: 8-601-64256
El.p.: mtkparapija@gmail.com
Mus galite rasti čia
Gaukite naujienas

Ansamblis decOrata Rietave

 
2018-05-31
Švenčiausiosios Trejybės iškilmė Oginskių ir Šatrijos Raganos gimtinėse

Renesanso polifonijos ansamblis decOrata gegužės 27 d. leidosi seniai lauktai kelionei į Rietavą ir Medingėnus. 

Pirmąkart Rietave svečiavomės lygiai prieš dvejus metus, ir nuo tada tiesiog įsimylėjome „baltąją gulbę“ – Rietavo Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčią – pasižyminčia ne tik didingu grožiu, bet ir ypač palankia akustika polifoninei vokalinei muzikai. Ši bažnyčia – unikali istorinė vertybė, kadaise padovanota didikų Oginskių, kurie rūpinosi rietaviškių dvasiniu bei kultūriniu lavinimu. Aplankyti Rietavą verta ne tik dėl bažnyčios, bet ir dėl puikaus Oginskių kultūros istorijos muziejaus. Su jo įkūrėju ir direktoriumi Vytu Rutkausku jau praėjusio vizito metu užsimezgė graži bičiulystė, todėl ir šįkart viešnagę pradėjome būtent muziejuje. Muziejus įsikūręs istorinėje kunigaikščio Bogdano Oginskio (1848-1909) muzikos mokykloje.  Vien ko vertos gerbiamo Vyto M. K. Čiurlionio paveikslų interpretacijos! Šįkart pasigilinome į simbolines prasmes, optines ir drauge muzikines vizijas M.K. Čiurlionio „Saulės sonatoje“. Vedęs per jaukaus muziejaus sales ir prakalbindamas įdomius eksponatus , V.Rutkauskas tarsi į vieną giją jungė pasakojimus apie įžymiuosius Oginskius bei kitus Lietuvai brangius šviesuolius – poetą, vertėją, liaudies švietėją Lauryną Ivinskį, vyskupą Motiejų Valančių, kompozitorių ir dailininką Mikalojų Konstantiną Čiurlionį.  Įdomu, kad Rietavo muziejui freskas yra nutapęs klaipėdietis dailininkas Juozas Vosylius, neseniai freskomis papuošęs ir mūsų Marijos Taikos Karalienės bažnyčios kupolą. 

Muziejui padovanota ir unikali medžio drožinių kolekcija „Prakalbinti ąžuolai: Tūkstantmečio Lietuva“, kurios autorius – partizanas, politinis kalinys Antanas Ruškys (1924-2012). Ją sudaro beveik 150 drožinių. Per 20 metų  A. Ruškiui pavyko įgyvendinti didįjį savo gyvenimo tikslą – medžio drožiniuose pavaizduoti svarbiausius Lietuvos istorijos bruožus.

Ekskursijos pabaigoje išėjome į  parką, įkurt ą šalia buvusių Oginskių dvaro rūmų. Prie specialiai mums įjungto fontano pasidarėme bendrą nuotrauką atminčiai Rietavo bažnyčios kuorų fone. Kaip ir daugelyje sovietų okupuotų miestelių ir miestų, okupantų įvestus architektūrinius pokyčius vaizdžiai, anot Vyto Rutkausko, apibūdina rusiškas sparnuotas posakis: „buvo baroko stilius,  o pas mus – „barako“ stilius. Neįtikėtiną dvaro parko ir architektūros grožį tik galime numanyti sprendžiant iš išlikusių istorinių kadrų ir pasitelkdami savo vaizduotę.

Po ekskursijos laukė pagrindiniai saulėto ir šilto sekmadienio įvykiai – šventųjų slėpinių liturgija Rietavo ir Medingėnų bažnyčiose. Įdomu, kad 1877 m. Medingėnų dvare gimė ir Medingėnų bažnyčioje buvo pakrikštyta mums, katalikams, brangi rašytoja Marija Pečkauskaitė - Šatrijos Ragana.

Po Šv. Mišių Medingėnuose, kur giedojome pasikeisdami su Medingėnų Švč. Trejybės parapijos choru, vadovaujamu jauniausios vargonininkės Lietuvoje Gabrielės Budrytės, dar buvome medingėniškių pakviesti šventiniams pietums ir pabendravimui.

Ačiū Rietavo Šv. Arkangelo Mykolo parapijos klebonui kun. Antanui Gutkauskui, beje, šiomis dienomis švenčiančiam gražų kunigystės 20 metų jubiliejų. Ačiū rietaviškiams ir medingėniškiams už atviras duris ir širdis! Tegu būna palaimintos jūsų šventės ir kasdienybė…


Ansamblis decOrata

Galerija

Ansamblis decOrata Rietave
Ansamblis decOrata Rietave
Ansamblis decOrata Rietave
Ansamblis decOrata Rietave
Ansamblis decOrata Medingėnuose
Visos teisės saugomos © 2010 Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės Parapija
Sprendimas UAB IT Uostas