LT RU PL EN DE IT
Pamaldų laikas
Sekmadieniais, švenčių dienomis:
8.00, 9.00, 10.00, 12.00, 18.00
Šiokiadieniais:
8.00, 18.00
Mūsų kontaktai
Adresas: Rumpiškės g. 6
Tel.: 8-46-410 120
Mob.: 8-601-64256
El.p.: mtkparapija@gmail.com
Mus galite rasti čia
Gaukite naujienas

Marijos legionas Žemaičių Kalvarijos atlaiduose

 
2018-07-08

Didžiųjų atlaidų atidarymo diena Panų kalne ir Žemaičių Kalvarijos bazilikoje

 

Didieji Žemaičių Kalvarijos atlaidai prasideda liepos 1-ąją dieną Panų kalne. Čia tradiciškai suvažiuoja Telšių vyskupijos Marijos legiono nariai. Panų kalnas (Telšių raj.) yra pažymėtas tikinčiujų kankinystės ženklu, saugomas ir gerbiamas žmonių atmintyje išlikęs atminimas kaip nukankintų nekaltų mergelių kankinystės vieta. Apie tai yra net keletas padavimų. Tai esą buvusi slėpimosi vieta nuo užpuolusių priešų.
“Kai kraštą XVII a. Užplūdo švedai, ten pasislėpė iš apylinkių subėgusios merginos ir jaunos moterys. Sužinoję po kalnu esant pasislėpusias merginas, švedai užvertę urvų angą ir taip palaidoję apie 2000 merginų ir jaunų moterų. Iš čia kilęs ir kalno vardas. Žuvusiosioms atminti ant kalno buvo pastatyta koplyčia. Kalno papėdės šaltinis laikytas stebuklingu– jo vandeniu gydyta skaudančias akis“. (cituota iš: lt.wikipedia.org/wiki/Panų kalnas)
Klaipėdos Taikos Karalienės Marijos legionas labai džiaugsmingai nusiteikęs išvyko į Panų kalną.Telšių vyskupijos generalinis dvasios vadas kan. Andriejus Sabaliauskas ir Palangos Marijos legiono dvasios vadas kun. Virgilijus Būta aukojo šv. Mišias už visus Marijos legiono narius, jų šeimas, už mirusius legionierius ir už Legiono įkūrėją P.Dufą. Dvasios vadas kan.Andriejus Sabaliauskas,sakydamas homiliją labai gražiai akcentavo pilietiškumo ir religingumo reikšmę tikinčio žmogaus gyvenime, kalbėjo apie visuomenės atšiaurų ir nepagarbų žvilgsnį į tuos, kurie gyvena maldos ir pasišventimo dvasioje, ir apie tai, kaip svarbu remtis tautos kankiniais, kurie savo gyvenimu liudijo Kristų. Vakaro šv.Mišiose meldėmės bazilikoje, prie centrinių bazilikos vartų pasitikome palaimintojo Teofiliaus Matulionio relikvijas.Jaudinantis ir įspūdingas dvasinis susitikimas su palaimintuoju Teofiliumi Matulioniu suvirpino visų legionierių širdis. Klausėmės Kaišiadorių vyskupo Jono Ivanausko pamokslo,dalyvavome Mišparų procesijoje aplink baziliką, meldėmės ir aukojome save ir savo šeimas Marijai Krikščioniškų Šeimų Karalienei.

MARIJA, melski už mus!

Legionierė Ilona Lekstutienė


Visos teisės saugomos © 2010 Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės Parapija
Sprendimas UAB IT Uostas