LT RU PL EN DE IT
Pamaldų laikas
Sekmadieniais, švenčių dienomis:
8.00, 9.00, 10.00, 12.00, 18.00
Šiokiadieniais:
8.00, 18.00
Mūsų kontaktai
Adresas: Rumpiškės g. 6
Tel.: 8-46-410 120
Mob.: 8-601-64256
El.p.: mtkparapija@gmail.com
Mus galite rasti čia
Gaukite naujienas

Gyvojo Rožinio Kongresas

 
2018-07-30

Gyvojo Rožinio kongresas „Aš esu jūsų artimas“

Liepos 28 d. Pasvalio dekanato Joniškėlio Švč. Trejybės parapijoje vyko Panevėžio vyskupijos Švč. Mergelės Marijos Gyvojo Rožinio draugijos XIV Kongresas „Aš esu jūsų artimas“, sukvietęs apie 1000 maldininkų – net 824 dalyviai buvo užregistruoti iš įvairių dekanatų, taip pat buvo parapijiečių ir svečių. Įdomu, kad vyriausia Kongreso dalyvė – 102 metų maldininkė, atvykusi iš Kupreliškio parapijos (Biržų raj.). 

Svečių teisėmis buvo pakviesta ir Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės Gyvojo Rožinio draugijos narės. Koordinatorė Danutė, gavusi klebono pritarimą, suorganizavo kelionę į Joniškėlį, ir net 18 Gyvojo Rožinio draugijos narių, nepaisant karščio ir didelio atstumo, nuvyko į Kongresą. 

Tai buvo ypatingas susitikimas su Gyvojo Rožinio draugijos nariais iš visos Lietuvos. Sužavėjo gera kongreso organizacija, gražus ir iškilmingas Rožinio kalbėjimas procesijoje aplink bažnyčią, kun. dr. R. Norkaus katechezė apie Dievo įsakymus žmogui, Šv. Mišios, kurias aukojo Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas OFM bei kunigai iš įvairių dekanatų, atlydėję į Kongresą maldininkų grupes. Vyskupas pamoksle pabrėžė paprastumo, išminties ir meilės derinį Švč. Mergelėje Marijoje. Vyskupas priminė, jog per Mergelę Mariją gausime gausių Dievo malonių, įkvėpė maldininkus puoselėti maldingumą jai, kasdien kalbėti Rožinį, kvietė ruošis ir vykti į susitikimą su Šventuoju Tėvu rugsėjo 23 d. Kaune. 

Po Šv. Mišių šventoriuje buvo pasodinti du Atminimo medeliai – vienas, skirtas Gyvojo Rožinio Kongreso atminimui, kitas – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui.

Kelionė buvo labai įdomi ir turininga, aplankėme Pasvalio ir Pakruojo bažnyčias, dalyvavome Kryžiaus  Kelio vigilijoje Kryžių kalne, kurią vedė JE Vyskupas Eugenijus Bartulis, meldėmes ir apmąstėme kryžiaus kelio stotis su gausiu būriu piligrimų ir maldininkų, gavusios net dviejų vyskupų Lino Vodopjanovo Joniškėlyje, ir Eugenijaus Bartulio Kryžių kalne, palaiminimus, grįžome į naktyje paskendusią Klaipėdą ir dėkojome Dievui už patirtas malones.
                                                
     Gyvojo Rožinio Draugijos narė Ilona  

Visos teisės saugomos © 2010 Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės Parapija
Sprendimas UAB IT Uostas