LT RU PL EN DE IT
Pamaldų laikas
Sekmadieniais, švenčių dienomis:
8.00, 9.00, 10.00, 12.00, 18.00
Šiokiadieniais:
8.00, 18.00
Mūsų kontaktai
Adresas: Rumpiškės g. 6
Tel.: 8-46-410 120
Mob.: 8-601-64256
El.p.: mtkparapija@gmail.com
Mus galite rasti čia
Gaukite naujienas

Pakilk ir šviesk!

 
2018-11-27
Pakilk ir šviesk!

Taip giedama jaunimo giesmėje. Tikrai sunku buvo įsivaizduoti, kad giesmės ir maldos čia vėl aidės, kai atmintyje iškyla sovietmečio okupacijos metais matyta ši šventovė ir legendomis virtę močiutės ir kitų žmonių pasakojimai, kaip statė, kaip atėmė, kaip kryžių vertė.... Tai tada pasakojami tylomis, o štai šiandien jau 30 metų, kaip čia aidi šlovė Dievo vardui.

Šioje vietoje noriu visų mūsų vardu nusilenkti tūkstančiams žinomų ir bevardžių didvyrių, kurie statė, kovojo ir atstatė šią šventovę – noriu tikėti, kad jų tikslas buvo pasiektas – pastatyti ne tik pastatą - bažnyčią, bet pastatyti Bažnyčią mūsų širdyse.

Tad kaip mums neužstrigti praeityje ir gyventi toliau, tai senai ir visada jaunai Bažnyčiai?

Mums reikia atsiverti Šventosios Dvasios dovanoms. Dovanoms kaip pagalboms.

Pirmoji – malda. Tai mūsų jėga, ji prijungia mūsų žmogišką laidą prie Dieviško variklio. Alfredas Tenysonas yra pasakęs: „Malda nuveikia kur kas daugiau, negu pasaulis gali įsivaizduoti.“ Tad belieka atminti – be maldos nebus pakilimo.

Antroji pagalba. Meilė Dievo Žodžiui. Pats Jėzus sako, kad Jo žodžiai „sutaiko“ ir „gyvena“ mumyse, nes tas Žodis yra gyvas ir galingas. Studentas iškala prieš egzaminą vadovėlio žinias, o mums reikia daugiau. Mums reikia, kad Dievo Žodis taptų mūsų kūnu ir krauju, taptų mūsų namais. Norint pažinti namų šeimininką, neužtenka pastovėti prie durų – reikia užeiti vidun.

Trečioji pagalba. Bendruomenė. Kam mums reikalingi žmonės, kartais klausiame savęs.... Žmonės mums padeda būti geriems, arba blogiems. Brangieji, Bažnyčia yra ta bendruomenė, kurie mums padeda būti geriems. Bažnyčioje galioja principas, kad mums reikia vienas kito. Principas „pasidaryk pats“ Bažnyčioje negalioja. Paprasta: supjaustykime stalą į keturias dalis – nė viena dalis nestovės. Tik jas sujungus, stalas stovi. Taip ir su Bažnyčia. Stalas yra Bažnyčia, o kiekvienas iš mūsų – jo kojos.

Ketvirtoji pagalba. Tyla. Mums reikia tiek bendrijos, tiek tylos, tiek dialogo, tiek vienatvės. Bendruomenė, kurioje nėra tylos, tampa turgumi, ji koncentruojasi į save, o ne į tą, kuris vienija. Juk be tylos neišgirsi Dievo žodžio nei viduje, nei išorėje. Be tylos negalime būti geri, be tylos negalime leisti šaknų, o be šaknų negalime augti.

Penktoji pagalba. Džiaugsmas. Nehemijo knygoje rašoma: „Džiaugesys Viešpatyje yra jūsų stiprybė“ (Neh 8,10). Tai nėra laimė ar pasitenkinimas, tai dinamika – judėjimas, ėjimas į priekį, tai galia laimėti pasaulį. Džiaugsmas ne pabaiga, bet pradžia. Dėmesio! Pasaulis mums dažnai primena, kad esame niūrūs ir per daug rimti. Nuostabiai džiugus krikščionis Chestertonas rašė, kad vienintelis argumentas prieš krikščionis yra patys krikščionys, kurie neturi džiaugsmo. Oho!

Katalikų Bažnyčioje prieš paskelbiant žmogų šventuoju, yra analizuojamas jo gyvenimas ir vienas iš kriterijų yra džiaugsmas. Kiek būsimas šventasis buvo džiugus. Šventieji be džiaugsmo neįmanomi.  Tad kur šypsenos??

Šeštoji pagalba. Kančia. Mes bėgame nuo kančios – tai tiesa. Bet kad kančia yra džiaugsmas, kalba daugelis mūsų šventųjų. Kentėti už Kristų, kentėti už artimą. Kančioje niekada nesame vieni – šalia kenčiantis Jėzus. Didžiausias žygdarbis, kurį padarė Jėzus buvo ne stebuklai, bet Jo kančia.

Septintoji pagalba. Mergelė Marija. Karalienė – šalia Kristaus Karaliaus. Marija mums paliko tris dvasines pamokas: 

Tai mąstymas. Ji kalbėjo mažai, bet daug mąstė, svarstė savo širdyje
Tai pozityvumas. – Ji drąsiai kartojo – Taip.
Tai garbinimas. – Jos gyvenimo giesmė „Mano siela garbina Viešpatį!

Ar pakils ir švies mūsų bažnyčia? Ką manote jūs? 

Pakils ir švies jei būsime kaip žirklės – jei liudysime ir žodžiais, ir darbais, gyvensime teisingu elgesiu ir tiesos sakymu.

Žemę padengia migla
Ir tautas tamsybės,
Bet Viešpats suspindės virš tavęs,
Ir Jo šlovė tave pripildys!

Pakilk ir šviesk, Dievo Bažnyčia, –
Šviesa ateina į tave,
Ir Viešpaties šlovė tave pripildo, –
Pakilk ir šviesk – stipri, šventa!


Kun. Saulius Stumbra
2018 11 25 
Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčios atgavimo 30 jubiliejus

Galerija

Pakilk ir šviesk!
Visos teisės saugomos © 2010 Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės Parapija
Sprendimas UAB IT Uostas