LT RU PL EN DE IT
Pamaldų laikas
Sekmadieniais, švenčių dienomis:
8.00, 9.00, 10.00, 12.00, 18.00
Šiokiadieniais:
8.00, 18.00
Mūsų kontaktai
Adresas: Rumpiškės g. 6
Tel.: 8-46-410 120
Mob.: 8-601-64256
El.p.: mtkparapija@gmail.com
Mus galite rasti čia
Gaukite naujienas

Išklausymo tarnystės mokymai

 
2019-05-06
Išklausymo tarnystės mokymai

„Morta, Morta, tu rūpiniesi ir sielojiesi daugeliu dalykų, o reikia tik vieno“. (Lk 10,41)

Šeštadienį parapijos "Caritas" savanorės ir parapijietės, norinčios dalyvauti išklausymo tarnystėje, jau trečią kartą rinkosi į mokymus. Juos šį kartą vedė buvusi Vilniaus arkivyskupijos „Carito“ direktoriaus pavaduotoja Margarita Vyskupaitienė, ne vienerius metus dirbusi šioje programoje bei Jacinta Baciuškaitė, išklausymo tarnystės koordinatorė Vilniaus arkivyskupijos "Carite".

Kas gi yra ta Išklausymo tarnystė? Lietuvos "Caritas", jau kelerius metus vykdantis šią programą, teigia, kad krikščionių bendruomenė (parapija) klauso Dievo Žodžio, iš čia kyla visa jos būtis ir veikla. Dievo Žodis įgalina artimo klausymuisi. Klausymasis yra sąlyga Viešpačiui sutikti, kelias su juo suartėti, vieta dėmesiui artimui.

IŠKLAUSYMO CENTRAS

JIS gimsta iš parapijos bendruomenės poreikio būti bendrystėje su žmonėmis, kurie gyvena stygiaus situacijose, neturi kur kreiptis, kad būtų išklausyti ir sulauktų pagalbos, palydėjimo.

JIS išreiškia bendruomenės troškimą išklausyti, būti arti tų, kuriems to artumo reikia ir tuo būdu išreikšti savo Evangelijos liudijimą.

JIS skleidžia solidarumo kultūrą aktyvindamas krikščionių bendruomenę ir visuomenę, kad būtų pamatytos problemos ir būtų ieškoma bendros atsakomybės tų atžvilgiu, kurie vadinami „paskutiniaisiais“.

Tai - konkreti, fizinė, matoma, lengvai atskiriama, bendruomenei pažįstama vieta, kur yra suteikiama reali pagalba patiriantiems sunkumus: konsultavimas, palydėjimas į reikalingą instituciją; čia auginamas parapijos bendruomenės narių pasitikėjimas vieni kitais;

Tai - erdvė, kur skatinamas parapijoje veikiančių įvairių institucijų bendradarbiavimas.

Tai tarsi stebėjimo punktas, duomenų rinkimo laikmena, įgalinanti teritorijoje vargstančiųjų situacijos įvertinimą.

Tokia išklausymo tarnystė pamažu gimsta ir mūsų parapijoje. Pasibaigus pasiruošimo metui, skelbsime apie šios tarnystės pradžią ir kviesime jus būti aktyviais bendradarbiais, pastebint, palydint tuos, kuriems reikia mūsų pagalbos.

 


Galerija

Išklausymo tarnystės mokymai
Išklausymo tarnystės mokymai
Visos teisės saugomos © 2010 Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės Parapija
Sprendimas UAB IT Uostas