LT RU PL EN DE IT
Pamaldų laikas
Sekmadieniais, švenčių dienomis:
8.00, 9.00, 10.00, 12.00, 18.00
Šiokiadieniais:
8.00, 18.00
Mūsų kontaktai
Adresas: Rumpiškės g. 6
Tel.: 8-46-410 120
Mob.: 8-601-64256
El.p.: mtkparapija@gmail.com
Mus galite rasti čia
Gaukite naujienas

Šventosios Dvasios dovanos

 
2019-06-09
Sekminės
Šv. Dvasios dovanos


Šiandien švenčiame Sekminių šventę. Minime tą įvykį, kai praėjus 10 dienų po Jėzaus įžengimo į Dangų, išsipildo Jėzaus pažadas atsiųsti Šventąją Dvasią, kuri pasiliks su mumis iki pat pasaulio pabaigos. Ir tikrai čia dar kartelį išsiskleidžia viena tiesa apie žmogaus santykį su Dievu. Mes viską iš Dievo gauname dykai, dovanai. Jo meilę, savo gyvybę, ir Jo palaikančią dvasią, viską gauname kaip dovaną.

Dovanai mes gauname visas septynias Šv. Dvasios dovanas: išminties, supratimo, patarimo, tvirtumo, pažinimo, maldingumo, pagarbios Dievo baimės dovanas. Apaštalams visos jos buvo suteiktos Sekminių dieną, o mums - Sutvirtinimo sakramento metu.

Prisiminkime kiekvienas savo Sutvirtinimo sakramento gavimo dieną. Ar iš bažnyčios išėjome tvirti, kad net plytas galėtume skaldyti? Ar išėjome tarsi išminčiai, kuriems nebereikia mokytis, ir galėdami žarstyti patarimus ekonomikos, finansų, politikos klausimais? Ar per minutę ar valandą tapome pamaldesniais ar Dievą besąlygiškai mylinčiais žmonėmis? Atrodo, išoriškai niekas nepakito. Ir toliau mums reikėjo mokintis ir suprasti, klupti ir keltis, mylėti ir pakęsti tai, ko negalime pakeisti. Išoriškai niekas nepakito.

Tačiau sielos viduje gavome iš Dievo dovaną – mažą dėžutę. Ir kaip mes elgiamės su dovanomis? Kiekvienas dovanų per gyvenimą esame gavę begalę. Ar gavę gražiai įpakuotą dovaną, mes taip džiaugiamės ja, kad net nepraplėšę įdedame į stalčių ir paliekame, o visiems giriamės, kad turime gavę dovaną? Ne, priešingai, pirštai patys tiesiog niežti, norisi atplėšti tą gražų įpakavimą ir pamatyti, paliesti, naudoti tą gautą dovaną. Daugelis po akimirkos net nebepamename, kaip ji buvo įpakuota, tačiau jau ne įpakavimas, o pati dovana mus džiugina.

Ar ne taip yra ir su Dievo mums duodamomis Šv. Dvasios dovanomis? Mes gauname mažą sielos dėžutę. Atidarę ją, atrandame tarsi minkštų siūlų kamuoliuką. Jei neišpakuosi dėžutės, nerasi siūlų. Jei juos radai – dar netobulas džiaugsmas. Iš tų siūlų gali nusimegzti, ką tik nori: pirštines, šaliką, kojines, tačiau nepavyks išgauti mašinos, naujausio telefono, buto ar namo. Dievo dovanojamos dovanos yra specifinės: dvasinės, ne materialios. Jos šildo, bet netukina, jos nurodo kelią, bet nepateikia tikslo, jos įpareigoja jomis naudotis, kad galėtume padėti kitam žmogui. Ir gal aš per visą gyvenimą sugebėsiu išplėtoti tik vieną gautą dovaną, tačiau pasidalinęs jos vaisiais su kitais, gausiu kitų darbo vaisių?

Štai šventasis vyskupas Kirilas Jeruzalietis savo katechezėse Šventosios Dvasios dovanas sulygina su vandeniu. „Kodėl Dvasios malonę Viešpats pavadino vandeniu? Todėl, kad vanduo viską palaiko; vanduo yra augalijos ir gyvūnijos pradmuo; vanduo iškrenta iš dangaus lietumi; jis iškrenta vienodai ir esti vienodo pavidalo, tačiau jo poveikis kuo įvairiausias: vienoks jis palmėje, kitoks vynmedyje, ir visoje kūrinijoje vis kitoniškesnis; nors jis yra vienodas ir netgi skirtingų pavidalų, nors jis nekinta ir neiškrenta tai šioks, tai anoks, bet prisitaiko prie jį priimančių kūrinių sandaros ir kiekvieną atitinkamai veikia. Taip pat veikia ir Šventojo Dvasia. Nors viena, vienoda ir nedaloma, ji kiekvienam dalija malonę, kaip jai patinka.“

Taigi, šiandien galėtų būti kiekvienam iš mūsų užduotis pagalvoti, kokias dovanas aš esu gavęs iš Dievo ir kaip jas ugdau savyje, kad galėčiau būti turtingas ir su kitais pasidalyčiau tuo, ką turiu.

Kun. Vilius Viktoravičius 
Visos teisės saugomos © 2010 Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės Parapija
Sprendimas UAB IT Uostas