LT RU PL EN DE IT
Pamaldų laikas
Sekmadieniais, švenčių dienomis:
8.00, 9.00, 10.00, 12.00, 18.00
Šiokiadieniais:
8.00, 18.00
Mūsų kontaktai
Adresas: Rumpiškės g. 6
Tel.: 8-46-410 120
Mob.: 8-601-64256
El.p.: mtkparapija@gmail.com
Mus galite rasti čia
Gaukite naujienas

Caritas savanorių išvyka į Vilnių

 
2019-06-10
Parapijos „Caritas“ savanorių išvyka į Vilnių

Praėjusį savaitgalį parapijos „Caritas“ savanoriai, dalyvaujantys Išklausymo tarnystės mokymuose, vyko į Vilnių pas vieną iš Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo Vargdienių seserų bendruomenės narę sesę Jolita Matulaitytę, besidarbuojančią Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ Vaikų dienos centre „Vilties angelas“.

Šeštadienį pavakariais nukeliavę į Vilnių, leidomės į smagų pasivaikščiojimą po arkikatedros bazilikos požemius, nukeliavome į Bernardinų bažnyčią, siauromis Vilniaus gatvelėmis nuklajojome į Užupio respubliką pasisveikinti su jį saugančiu Angelu.

Nakvynei grįžome jau gerokai po vidurnakčio. Vieni įsikūrė Šv. Kryžiaus namuose, kiti – „Caritas“ patalpose.

Ankstyvą rytą mus prikėlė gaudžiantys bažnyčių varpai. Koks nuostabus patyrimas įnerti į bundantį sekmadieninį miestą, apgaubtą varpų skambėjimo!

Po pusryčių apsižvalgėme po šalia esančią Šv. Kryžiaus bažnytėlę bei šaltinėlį jos požemiuose ir iškeliavome švęsti sekmadienio į arkikatedrą baziliką.

Vėliau grįžome į „Caritas“ namus susitikti su Vilniaus Žvėryno ir Palaimintojo Jurgio Matulaičio parapijų savanorėmis, dalyvaujančiomis Išklausymo tarnystėje.

Buvo gera pasidalinti patirtimi, išgirsti apie mūsų šioje tarnystėje laukiančius iššūkius. Vėliau dar nukeliavome pas „Aš esu“ bendruomenę, padedančią žmonėms sveikti nuo įvairių priklausomybių. Jos vadovas kun. Kęstutis Dvareckas ir trys bendruomenės nariai dalijosi apie priklausomybę išgyvenančių žmonių nuopolius ir stiprybę atsikelti, kartu ieškojome atsakymų, kaip mes, šalia esantieji galime jiems padėti.

Iš tiesų, visi šį savaitgalį išgyventi susitikimai ir žmonės mums buvo dovana – stiprinanti, formuojanti supratimą, kas iš tiesų yra teisinga artimo meilė.

Rudenį startuosianti Išklausymo tarnystė – labai prasminga ir reikalinga „Caritas“ veikla parapijoje, įgalinanti mus efektyviai pagelbėti bėdos ištiktam žmogui jį išklausant ir kartu su juo ieškant, kaip tą bėdą įveikti. Kaip rodo patirtis, kartais žmogui tereikia tik padrąsinimo – ir jau akyse šviesiau ir jį ištikusi bėda nėra tokia baisi.

Tad dabar mes, Išklausymo tarnystės savanorių komanda, patys mokomės ir augame, kad nuo rudens galėtume pasitarnauti.

Plačiau apie šios tarnystės esmę, veikimo būdus, pradžią ir savanorių komandą būtinai informuosime ir jus, kad drauge galėtume pastebėti tuos, kuriems labai reikia pagalbos ir padrąsinimo.

Visos teisės saugomos © 2010 Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės Parapija
Sprendimas UAB IT Uostas