LT RU PL EN DE IT
Pamaldų laikas
Sekmadieniais, švenčių dienomis:
8.00, 9.00, 10.00, 12.00, 18.00
Šiokiadieniais:
8.00, 18.00
Mūsų kontaktai
Adresas: Rumpiškės g. 6
Tel.: 8-46-410 120
Mob.: 8-601-64256
El.p.: mtkparapija@gmail.com
Mus galite rasti čia
Gaukite naujienas

Klebono Viliaus Viktoravičiaus išleistuvės

 
2019-08-13
Klebono Viliaus Viktoravičiaus išleistuvės

Praėjęs sekmadienis mūsų parapijos žmonėms tikrai nebuvo tik eilinis XIX sekmadienis. Jis buvo ypatingas. Po 15 metų tarnystės čia padėkos ir atsisveikinimo šv. Mišias aukojo klebonas Vilius Viktoravičius.

Bruzdesys parapijoje vyko visą mėnesį – liepos 11 d. sužinoję apie Telšių vyskupo dekretą, atleidžiantį kleboną iš pareigų, parapijiečiai skaudama širdimi ruošėsi šiam sekmadieniui. Prisiminti per 15 metų nutikusius nuostabius dalykus, apžvelgti, įvertinti nuveiktus darbus išties yra nelengva – jų būta nepaprastai daug ir palietė įvairiausių sričių žmones. Klebonas Vilius parapijai buvo tikras vedlys ir įkvėpėjas.

Tad į padėkos ir išleistuvių šv. Mišias susirinko gausus būrys parapijos žmonių padėkoti klebonui už ištikimą tarnystę. Liturgijoje giedojo visi parapijoje esantys kolektyvai: mažiausi - ir ypatingą vietą klebono širdyje užimantys – Zuikiai, didysis Sumos choras, grigališkojo choralo studija „Schola cantorum de Regina Pacis“ ir renesanso polifonijos ansamblis „decOrata“. Šv. Mišiose taip pat dalyvavo Pamario tunto skautai, parapijos „Caritas“ savanoriai, įvairių maldos grupelių ir organizacijų nariai. Ir visi iki vieno per tuos 15 metų buvo klebono lankomi, drąsinami, vedami. 

Per šį laiką turėjome progą pažinti kunigą Vilių – kas jam svarbu, kuo jis gyvena, kam teikia pirmenybę. Tad rengdami šią atsisveikinimo šventę, žinojome, kad ji turi būti paprasta, nuoširdi ir išreiškianti visą mūsų dėkingumą ir draugystę. Būtent šią draugystę, bendrystę daugelis parapijiečių ir norėtų išsaugoti kaip tą lobį, kurį klebonas Vilius minėjo savo paskutinėje homilijoje. Šv. Raštas tądien mums kalbėjo: „Kur tavo lobis, ten tavo širdis“. „Lobis yra bendrystė“, - sakė kunigas Vilius Viktoravičius. Kaip svarbią pamoką ir tikrą įpareigojimą ateičiai mes galime įsidėti jo žodžius, pasakytus atsisveikinant: „Evangelijos ištraukoje girdėjome Jėzaus raginimą būti susijuosus strėnas. Nuolat budėti, kad neprarastume progos geram darbui. Ne tada, kai esu pasiruošęs, bet tada, kai to reikia kitam.“ Išgirdome raginimą būti augančia, gyva bendruomene: dalinti ir dalintis. Tai iš tiesų svarbus įpareigojimas mums žmogaus, mokiusio atsidavimo, dalinimosi ir atvirumo kitam.

Po šv. Mišių atsisveikinimo žodžius tarė miesto meras Vytautas Grubliauskas, mero pavaduotojas Arūnas Barbšys, miesto tarybos narys Arvydas Vaitkus.

Ir, žinoma, jautriausios akimirkos išgyventos, kai atsisveikinimo dovanėles atėjo įteikti Zuikių choras. Mažieji parapijiečiai „Zuikiai“ padovanojo klebonui pilną krepšį morkų ir kopūstą bei didžiulį ir stiprų apkabinimą. Skautai, ištikimi savo tradicijoms, sušuko skautišką skanduotę, užsibaigusią žodžiais „Iki pasimatymo!”. O visų parapijiečių vardu kalbėjęs pastoracinės tarybos narys Tadas Šatkauskas perdavė žmonių dėkingumą už prasmingą tarnystę, meilę, kuri, padovanota klebono Viliaus parapijiečiams, dabar grįžta jam atgal. Grįžta su linkėjimu, kad Dievo palaima bei artumas ir toliau lydėtų jo darbus ir sumanymus.

Pasibaigus šv. Mišioms, parapijiečiai buvo pakviesti gražiai popietei į misionieriaus kunigo Hermano Šulco „Jaunimo sodybą“, kur jau 14 metų vyko parapijos vaikų ir jaunimo stovykla „Spiečius“. 

Sodyboje laukė vaišės ir jaukus laikas pabendrauti, padainuoti mylimiausias dainas, pasėdėti prie laužo. Vakaras baigėsi klebono Viliaus itin mėgstama pasaka apie mažą peliuką, kuri labiausiai patiko tiems, kurie jos klausė pirmą kartą. Jos negirdėjusiems, telieka paslaptis – gal dar sutiksime šį pasakorių mūsų parapijoje, kelionėse, vaikų stovyklose ar vasaros savaitgaliuose prie laužo. O gal kada šiaip iššoks iš už kampo ir mirtinai nudžiugs mus išgąsdinęs. Kaip visada mėgdavo...

Ačiū, klebone Viliau, už buvimą kartu su mumis visus tuos metus. Ir kaip sakė skautai, iki pasimatymo!

Visos teisės saugomos © 2010 Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės Parapija
Sprendimas UAB IT Uostas