Padėkos kelionė į Kryžių kalną

2020 m. liepos 20 d. parapijos Marijos Legionas vyko į Šiaulius. Legionieriai jau daug metų gražiai ir šiltai draugauja su Jo Ekscelencija Šiaulių vyskupu Eugenijumi Bartuliu. Kaip ir kaskart, vyskupas mus labai šiltai priėmė ir tėviškai apkabino mus padrąsinančiu žodžiu, malda ir palaiminimu, vaišino kvapnia arbata. Bendravimas buvo labai šiltas ir gražus. Ekscelencija domisi mūsų legiono veikla ir labai nudžiugo išgirdęs, kad legiono piligrimystė į Kryžių kalną yra susieta su padėka Dievui. Jo Ekselencija kiekvieną palaiminęs ir apdovanojęs, palydėjo mus ir padrąsino tęsti savo misijos: tarnauti Marijai, garbinant jos sūnų, mūsų Viešpatį.

Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės Marijos legionas buvo įkurtas 2000 m. gegužės 20 d. Kaip padėką už Marijos legiono sėkmingą apaštalavimo veiklą, legionieriai Kryžių kalne pastatė kryžių - maldų ir pergalės simbolį. Atvykę prie kalno, su maldomis ir giesmėmis apėjome Kryžiaus kelią ir pastatėme savo atvežtą legiono kryžių, kaip meilės ir atsidavimo simbolį. Dėkodami Mergelei Marijai už nuolatinį legiono užtarimą maldoje ir apaštalavimo darbuose.

Nors pats vidurvasaris ir karštis buvo alinantis, tiek legiono aktyvieji nariai, tiek ir namų maldininkai su įvairiomis ir asmeniškomis intecijomis, visą kelionę buvo maldos bendrystėje. Aplankėme Šiaulių katedrą, Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčią.

Kryžiaus kelio maldas pravedė kartu su piligrimais keliavęs Marijos Taikos Karalienės parapijos vikaras kun. Rolandas Kazlauskas.

Na, ir kaip iš tokios istorinės kelionės grįžti be lauktuvių! Todėl nepraleidome progos stabtelti Šiaulių „Rūtos“ saldainių fabriko firminėje parduotuvėje. Nusipirkome šokolado - tai trumpalaikė laimė, bet juk noras dalintis džiugina.

Dalinkimės vieni su kitais ir malda, geru žodžiu, ir tuo ką turime brangiausio – TIKĖJIMU.

Ilona Lekstutienė