LT RU PL EN DE IT
Pamaldų laikas
Sekmadieniais, švenčių dienomis:
8.00, 9.00, 10.00, 12.00, 18.00
Šiokiadieniais:
8.00, 18.00
Mūsų kontaktai
Adresas: Rumpiškės g. 6
Tel.: 8-46-410 120
Mob.: 8-601-64256
El.p.: mtkparapija@gmail.com
Mus galite rasti čia
Gaukite naujienas

decOrata

 
SAKRALINĖS RENESANSO POLIFONIJOS ANSAMBLIS 

„decOrata“

Sakralinės polifonijos ansamblis „decOrata“ susibūrė 2013 m. rudenį Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje. Pagrindinis kolektyvo tikslas – liturgijoje giedoti renesanso sakraliąją polifoniją. Atskleisti tikintiesiems Bažnyčios muzikos lobius ir patiems šios muzikos pagalba augti tikėjime.

„decOrata“ – iš lotyniško žodžio decor (tikimas, derėjimas, puošnumas). Geriau įsižiūrėję ir įsiklausę į šį žodį, jame randame ne tik išorinį šios muzikos puošnumą ir grožį, - jame slypi ir didžiausias giesmininkų troškimas – melstis iš širdies.

Pirmaisiais metais ansambliui vadovavo vargonininkas ir chorvedys Vilimas Norkūnas, sakralinės muzikos magistro ir chorinio dirigavimo magistro laipsnius įgijęs Austrijos Graco menų universitete. Ši muzikinė draugystė nenutrūko iki šiol – ansamblis kartas nuo karto svečiuojasi Vilniuje ir kartu su Vilimu mokosi renesansiškosios polifonijos giedojimo paslapčių.

Ansamblis dar palyginti jaunas, tad savąsias tradicijas dar tik kuria. Visuomet gera giedoti ne tik namuose, Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje, bet ir svetur. Giedota Vilniuje, Kaune, Palangoje, Šventojoje, Rietave, Žemaičių Kalvarijoje didžiųjų atlaidų metu. 

Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje ansamblis „decOrata“ gieda pirmaisiais ir trečiaisiais mėnesio šeštadieniais 18 val. Šv. Mišiose.


Trumpai apie sakraliąją polifoniją
Polifoninė muzika Vakarų Europos muzikoje suklestėjo XV-XVI a. Ankstyvąją Renesanso polifoniją kūrė kompozitoriai, atstovavę Nyderlandų, italų, prancūzų, vokiečių, ispanų, anglų mokykloms. Žymiausi kompozitoriai, kūrę sakraliąją polifoniją buvo G.P. da Palestrina, Cr. de Morales, T. L. de Victoria, J. des Prés, W. Byrd, T. Tallis, N. Gombert, O. de Lasso, J. Clemens, F. Guerrero ir kt. Jie rašė kūrinius Šv. Mišioms bei motetus. Kaip ir Viduramžių polifonijoje, Renesanso epochos kompozitoriai dažnai naudojo Grigališkojo choralo melodijas. Dominavo keturbalsiai vokaliniai kūriniai, kur kiekvienas balsas buvo savarankiškas ir vienodai svarbus. Dažna komponavimo technika yra imitacija ir kanonas, ritminis judėjimas yra laisvas, tekantis, dažnai padiktuotas teksto, suteikiantis itin lygų ir turtingą balsų pynimąsi.

Ansamblio „decOrata“ kontaktai:
Kristupas: 8624 69965 kristupas.sidlauskas@gmail.com
Goda: 8610 27642 godapovilaityte@gmail.com
El.p.: decorata.musica@gmail.com
 
https://www.facebook.com/decorata.musica

Visos teisės saugomos © 2010 Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės Parapija
Sprendimas UAB IT Uostas