Šventųjų rugpjūtis

Bažnyčios kalendorius toks turtingas šventėmis, kad kasdien, o ypač šiltuoju metų laiku, didelės ir mažos parapijos tiesiog dūzgia nuo iškilmių. Kunigai, giedotojai ir tikintieji važiuoja vieni pas kitus, lanko, švenčia.

Du sekmadienius iš eilės ir parapijos polifonijos ansamblis „decOrata“ buvo išsiruošę kelionėn. Rugpjūčio pradžioje giedojome Šventosios Švč. Mergelės Marijos, Jūrų Žvaigždės, bažnyčioje, kur kartu su klebonu kanauninku Zenonu Degučiu šv. Mišias aukojo ir Marijos radijo direktorius kun. Saulius Bužauskas. Po to dar keliavome giedoti į Šventosios klebono aptarnaujamą Laukžemės šv. Andriejaus bažnyčią.

Ši išvyka tapo puikia generaline repeticija prieš rugpjūčio 9 d. kelionę į Semeliškes (Elektrėnų r.). Ten šv. Lauryno atlaidais prasidėjo jau 19-ąjį kartą vykstantis festivalis „Nuo Lauryno iki Roko“. Ansamblio „decOrata“ giesmėmis šis festivalis ir buvo atidarytas. Šv. Mišias aukojo Lietuvos kariuomenės kapelionas kun. Mindaugas Sabonis, kurio pasakytos homilijos žodžius apie ištiestą Jėzaus ranką ir mūsų tikėjimo audras taip pat įsidėjome į širdį.

Pagiedoję šv. Mišiose ir įteikę Semeliškių bendruomenei lauktuves iš Klaipėdos, dar gerą valandėlę šnektelėjome su ponia Silvija, festivalio organizatore, bei jos vyru Antanu.
 
Liko nepaprastai šiltas ir jaukus prisiminimas apie Semeliškių miestelį: baltai dažyta, švara spindinti bažnytėlė, pasipuošę žmonės ir šviesa, sklindanti iš šios bendruomenės. Visą festivalio gyvavimo laiką jį organizuoja bendruomenės siela Silvija Bielskienė, Semeliškių kultūros centro vadovė. Pasak jos, „yra žmonių, kuriems festivalis – tai piligriminė kelionė. Nuo 2001-ųjų į Semeliškes jie atvyksta sustiprinti savo dvasią, atsigerti poezijos, nusiraminti muzikos garsuose ir pasisemti kultūros. Semeliškių festivalis apjungia penkias meno mūzas. Festivalio koncertai, parodos, spektaklių, kino filmų premjeros, edukaciniai užsiėmimai ir sporto renginiai sutraukia daugybę žmonių – pavienių ir su šeimomis.“ Kaip pasakojo ponia Silvija, šis festivalis unikalus kultūros renginių įvairove ir profesionalumu, tikrosios kultūros puoselėjimu. Semeliškiečiai kviečia atrasti ne tik festivalį, bet ir Semeliškes – vieną seniausių Lietuvos miestelių, kuriam šiemet 744 metai.

Po šventinės viešnagės išsiruošėme į Trakus. Ten apžiūrėjome bažnyčią, išbandėme jos akustiką, kas norėjo, galėjo išsimaudyti Galvės ežere.

Esame laimingi, parsivežę tokią gražią pažintį su ponia Silvija ir nuostabą bei susižavėjimą tuo, kad mažuose Lietuvos miesteliuose gyvuoja ir kuria tokios gyvos bendruomenės. Mums, didelio miesto parapijoms, kartais pritrūksta tos šilumos ir laiko prieiti vieniems prie kitų, pasveikinti, pasišnekučiuoti... Bet jei tik norėsime, galime viską keisti į gera.

Juk artėja ir mūsų parapijos tituliniai atlaidai – bendruomenės šventė, apie kurią informaciją rasite tinklapio skyrelyje "skelbimai" arba Facebook paskyroje Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės parapija. Ateikite, esate laukiami!