Veikla

CARITAS yra katalikiška socialinės ir dvasinės paramos organizacija, tarptautinis pagalbos tinklas, visame pasaulyje vykdantis humanitarinę veiklą, siekiantis sumažinti skurdą ir socialinę atskirtį, teikiantis pagalbą visiems vargstantiems ir pažeidžiamiems.

Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės parapijos CARITAS pagrindinis tikslas yra teikti paslaugas savo silpniausiems bendruomenės nariams įtraukiant visus jos narius. Taip prisidedant prie socialiai jautrios bendruomenės kūrimo.  

Kiekvieną sekmadienį prieš ir po 12 val. Šv. Mišių CARITAS savanoriai budi, kad galėtumėte kreiptis, bet kokiu Jums rūpimu klausimu. Darbo dienomis galite susiekti telefonu 8 687 58 020.

Mūsų parapijos CARITAS vykdoma veikla:

 • Teikiame paramą rūbais, daiktais, maistu.
 • Pagal galimybes lankome senelius ir neįgaliuosius namuose, pristatome maisto produktus, vaistus, sumokame mokesčius.
 • Išklausymo Tarnystė - žmonės papuolę į bėdą, gali kreiptis ir sulaukti pagalbos bei palydėjimo, padedant kartu spręsti iškilusias bėdas (išklausymas, palydėjimas, palaikymas, konsultavimas).
 • Senjorų klubas „Iš širdies į širdį“, kurį lanko apie 35 senjorai. Susirinkę senjorai prie arbatos puodelio bendrauja, klauso paskaitų įvairiomis temomis, pamini įvairias šventes, dainuoja, užsiima kūryba, vyksta į išvykas. Susitikimai vyksta kiekvieną trečiadienį globos namų salėje nuo 10:00 iki 11:30. Kviečiame
 • Karšta arbata ir sušildo, ir kviečia šypsotis – kiekvieną sekmadienį po sumos Šv. Mišių CARITAS savanoriai parapijiečius vaišina arbata, bendruomenei sustiprinti. Labai svarbu susipažinti vieniems su kitais bei pasidalinti savais džiaugsmais ir rūpesčiais.
 • Pasninko dėžė – advento ir gavėnios laikotarpiais kviečiame pildyti paramos dėžę ilgai negendančiais maisto produktais, kurie skirti vargingiau gyvenantiems parapijiečiams. Kviečiame kreiptis ir dėl sunkiai gyvenančio kaimyno ar bičiulio.
 • Maisto banko akcija, kurioje dalyvaujame kaip socialinis partneris. Renkame ilgai galiojančius maisto produktus globos namų gyventojams ir vargingai gyvenantiems asmenims. 
 • Lietuvos Caritas organizuojama akcija „Pro Bono“ nemokama teisinė pagalba – gruodžio mėn. 2 savaites asmenys gali gauti nemokamas teisines konsultacijas. Reikalinga registracija.
 • Bendradarbiaujame su įvairiomis valstybinėmis ir nevyriausybinėmis organizacijomis, įgyvendinant socialinius ir kt. projektus.

Parapijos CARITAS kviečia ir telkia parapijiečius pagalbai esantiems skurde ir skausme.

Tapk mūsų CARITAS savanoriu!

Šiandien mums labai trūksta bendrystės ir žmogiškos draugystės, todėl nebijokime prieiti ir pakalbinti žmones, kurie dažnai būna atstumti, nesuprasti, kurie yra užribyje, tačiau ne mažiau trokšta būti laimingi ir priimti. Taip pat gali dalintis savo sugebėjimais, talentais, idėjomis! Esi labai laukiamas. Dalinimasis ir dovanojimas teikia džiaugsmo ir palaiminimą dovanojančiam, viltį ir palaikymą gaunančiajam. Norinčius dalyvauti bet kurioje iš parapijos CARITAS vykdomų veiklų, kviečiame skambinti tel. nr. 8 687 58020.

Mūsų CARITAS veiklą bei jo globojamus žmones paremti galite:

 • skirdami piniginę auką ar 1,2 proc. gyventojų pajamų mokesčio;
 • paaukotais rūbais, daiktais, maistu, higienos priemonėmis (ypač reikalingi patalynės užvalkalai, paklodės, rankšluosčiai, trikotažiniai/medvilniniai marškinėliai – trumpom – ilgom rankovėm, naktiniai, pižamos, treningai). Dėl kitokių rūbų atvežimo derinti, skambinant CARITAS telefonu;
 • savo dovanojamu laiku, praleistu teikiant pagalbą ir bendrystę silpnesniam;
 • Paremdami maisto produktais tiesiogiai ar dalyvaudami „Maisto banko“ akcijoje rudenį ir pavasarį nurodytose parduotuvėse (informacija parapijos skelbimų lentose, Facebook paskyroje Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės parapijos Caritas);
 • Padėdami profesinėmis žiniomis; 

 Skirti piniginę auką galite:

 • Įnešdami grynuosius pinigus banko padalinyje arba internetinės bankininkystės pagalba nurodant gavėjo duomenis:

          Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės parapijos CARITAS
          Įmonės kodas 192086899
          Mūsų sąskaita LT 74 7300 0100 0232 7403
          Bankas ,,Swedbank“
          Mokėjimo paskirtis: parama įstaigos veiklai

 • Atnešti piniginę auką į mūsų "Caritas", adresu Taikos pr. 29a, Klaipėda
 • Paaukoti tiesiogiai pasirinktiems globojamiems žmonėms.

Skirdami piniginę auką galite nurodyti, kam konkrečiai norite ją skirti: įvairioms "Caritas" veikloms paremti, stokojančių asmenų ar konkrečios jų grupės paramai (vienišų senelių, gausių šeimų ir pan.). Atsižvelgsime į jūsų pageidavimą paramai skirti.

Esame nuoširdžiai dėkingi mūsų organizaciją remiantiems žmonėms bei organizacijoms. Dėkojame ir meldžiamės už visus geradarius.