LT RU PL EN DE IT
Pamaldų laikas
Sekmadieniais, švenčių dienomis:
8.00, 9.00, 10.00, 12.00, 18.00
Šiokiadieniais:
8.00, 18.00
Mūsų kontaktai
Adresas: Rumpiškės g. 6
Tel.: 8-46-410 120
Mob.: 8-601-64256
El.p.: mtkparapija@gmail.com
Mus galite rasti čia
Gaukite naujienas

Choralas Švėkšnoje

 
2015-04-26
Praėjusį sekmadienį (kovo 19 d.) mūsų parapijos grigališkojo choralo giesmininkai  - Schola Cantorum de Regina Pacis (pakviesti Švėkšnos klebono ir miestelio tradicinių amatų centro)  giedojo  Švėkšnos šv. apaštalo Jokūbo bažnyčioje Sumos šv. Mišių metu, po šv. Mišių surengė pusės valandos koncertą. Šv. Mišias, tarsi persikūnydamas į grigališkojo choralo dvasią, ramiai aukojo Švėkšnos klebonas Saulius Katkus.

Po koncerto sujaudintas savo prisiminimais dalijosi buvęs ilgametis Švėkšnos klebonas kanauninkas Petras Vincentas Stukas. Prisiminė savo studijų laikus Kauno tarpdiecezinėje seminarijoje, kaip kiekvieną sekmadienį eidavo melstis Kauno arkikatedroje ir giedodavo grigališkojo choralo giesmes, vadovaujami mons. P. Tamulevičiaus. Tai buvo prieš 50 metų, net ašaros sublizgo garbaus kanauninko akyse...

Giesmininkai buvo maloniai nustebinti, iš Šilutės atvykusių klausytojų. Jos lauktuvių atvežė šviežios rūkytos žuvies iš Rusnės salos. Šios klausytojos ypatingos, jos jau gieda Šilutės bažnyčioje sekmadienio vakaro šv. Mišiose liaudiškas kantičkas išmoktas iš mūsų parapijos kantičkininkų išleisto CD „Dūšia mano garbink Dievą“. O taip pat nori ir turi didžiulį vidinį troškimą pradėti giedoti grigališkąjį choralą. Mūsų scholos giesmininkai pasidalino visu pluoštu grigališkojo choralo giesmių repertuaru.

Džiugu buvo matyti kaip Švėkšnos tradicinių amatų centras dėmesingai atsižvelgė į mūsų giesmininkų atvykimą. Mieste buvo iškabinti skelbimai, virš seniūnijos degė švieslentė su kvietimu pasiklausyti grigališkojo choralo Švėkšnos bažnyčioje.

Pasivaikščioję Pliaterių parko takeliais, papietavę, pasidžiaugę atgyjančio pavasario žaluma ant Skomantų piliakalnio šlaitų, aplankę Ėvės Simonaitytės tėviškės Vanagų bažnytėlę bei etnografines Agluonėnų kapines, sugrįžo vakarinei šv. Mišių tarnystei mūsų Taikos Karalienėje.

Vidmantas B.

Visos teisės saugomos © 2010 Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės Parapija
Sprendimas UAB IT Uostas