į viršų
Image Alt

ŠVČ. KRISTAUS KŪNO IR KRAUJO IŠKILMĖ

ŠVČ. KRISTAUS KŪNO IR KRAUJO IŠKILMĖ
  1. Šiandien švenčiame Švč. Kristaus Kūno ir Kraujo iškilmę, kuri Bažnyčioje švenčiama nuo XIV a. ir dažnai keliamą į sekmadienį, tačiau tradiciškai švenčiamą ketvirtadienį, prisimenant Eucharistijos sakramento įsteigimą Didįjį Ketvirtadienį. Svarbi šventės dalis yra Eucharistinė procesija su Švč. Sakramentu po Sumos šv. Mišių, kuomet pagerbiama Ostija, kurioje su Kūnu ir Kraujų realiai esti Kristus, dovanojantis mums save kaip Maistą gyvenimo piligrimystėje.
 
  1. Šiandien taip pat minime Tėvo dieną. Sveikiname visus tėvelius, senelius, bočelius, dėkodami už jiems suteiktą tėvystės pašaukimą ir jų meilę bei rūpestį, dovanotą mums. Šv. Mišių pabaigoje jiems bus teikiamas specialus palaiminimas.
 
  1. Birželio 11 d., ateinantį penktadienį, švęsime Švč. Jėzaus Širdies iškilmę. Tądien kartu paminima ir Pasaulinė maldos už kunigų šventėjimą diena.
 
  1. Birželio 12 d. minima Nekaltoji Švč. Mergelės Marijos Širdis. Po Švč. Mergelės Marijos apsireiškimo Fatimoje, pop. Pijus XII 1942 m. paaukojo visą pasaulį josios Nekaltajai Širdžiai ir bažnytiniame kalendoriuje įvedė šią šventę.
 
  1. Birželio mėnuo skirtas Švč. Jėzaus Širdies garbinimui. Jėzaus Širdies litaniją kasdien giedama prieš vakaro šv. Mišias, o sekmadieniais prieš Sumą. Jei leidžia oro sąlygos šeštadieniais birželinės pamaldos vyks prie Vilties kryžiaus šventoriuje, po vakaro šv. Mišių.
 
  1. Kiekvieną trečiadienį 18 val. šv. Mišiose meldžiamės už šeimas. Paaukoti už savąją šeimą galite į tam skirtą aukų dėžutę bažnyčioje ar bankiniu pavedimu, nurodant savo intenciją. Po šv. Mišių besilaukiančioms moterims teikiamas palaiminimą, kad būsimosios mamos lauktų gimdymo laiko su tikėjimu bei viltimi ir būtų sustiprintos Dieviškosios meilės.
 
  1. Kviečiame apsilankyti naujoje mūsų parapijos interneto svetainėje taikoskaraliene.lt Čia galite užsisakyti šv. Mišias, rasti informaciją dėl Krikšto, Santuokos, laidotuvių ir kitų patarnavimų ar sužinoti parapijos skelbimus ir naujienas, o gal pasirinkti būdą kaip prisidėti prie bažnyčios ir parapijos veiklų parėmimo.
 
  1. Gautas naujas „Artumos“ žurnalo numeris, kuris kviečia kartu gręžtis į atleidimo kalbą ir atsakingą savęs dovanojimą pašaukime bei tarnystėje. Rasime stiprių liudijimų apie pal. Teofilių Matulionį ir kardinolą Vincentą Sladkevičių, šv. Gertrūdą Didžiąją ir šventųjų, kurie dar vaikšto tarp mūsų.
Data:
Kategorija: