į viršų
Image Alt

Atsinaujinimo diena Klaipėdoje “Tiesa padarys jus laisvus”

Atsinaujinimo diena Klaipėdoje “Tiesa padarys jus laisvus”

Šeštadienį vyko šeštoji Klaipėdos Atsinaujinimo diena “Tiesa padarys jus laisvus”. Iki šiol šis renginys vykdavo Žvejų rūmuose ir sutraukdavo pilną salę dalyvių. Šiemet, deja, buvome riboti nepraeinančios pandemijos ir, atsižvelgdami į visuomenės nerimus bei atsakomybes, planavome mažesnį susibūrimą ir kvietėme į Klaipėdos Šv. Juozapo Darbininko bažnyčią.

Ši Atsinaujinimo diena dar ypatinga ir savąja tematika. Kasmet, kviečianti išgyventi dvasinio gyvenimo atnaujinimą, šiemet savo tema ji ypatingai stengėsi atsiliepti į tuos mūsų dvasiai tenkančius iššūkius ir suspaudimus, kuriuos tenka išgyventi mūsų visuomenei – nesvarbu, kokiai bendruomenės grupei save bepriskirtume.
Atsinaujinimo diena „Tiesa padarys jus laisvus“ kvietė ieškoti tiesos.Žinoma, nei šventės organizatoriai, nei dalyviai ar svečiai nėra tiesos turėtojai. Šiuo renginiu norėta priminti ieškoti vien To, kuris yra Tiesa.
Tuomet, kai politinėje, asmeninės karjeros, asmeninės baimės ir apsisprendimų akivaizdoje Poncijus Pilotas klausė „O kas yra tiesa?“, Tiesa tylomis stovėjo priešais jį.
Tiesa ir mūsų dienomis gali būti tylesnė už tiesas. Atsinaujinimo diena „Tiesa padarys jus laisvus“ kvietė nurimti ir įsiklausyti. Kad pavyktų išgirsti. Kad pavyktų būti joje laisviems nuo visko, kas baugina, skaldo ir kietina širdis.

Esame nepaprastai dėkingi renginio svečiams – kun. Aldonui Gudaičiui SJ, filosofui prof. dr. Alvydui Jokubaičiui ir prof. Andriui Macui už įžvalgas, pamaitinančius žodžius. Kiekvienas svečias, būdamas savo srities profesionalas, savaip praturtino ir kvietė į apmąstymus sunkioje Tiesos ieškojimo kelionėje.

Organizatoriai dėkoja renginį jaukiai vedusiai Aušrai Mizgirienei bei giesme lydėjusiems Šv. Kazimiero ir Šv. Juozapo Darbininko parapijų šlovintojams, maldoje tarnavusiems savanoriams, Klaipėdos įgulos patarnavimo centro virtuvės komandai už kareivišką košę, kurią išdalinti padėjo Marijos Taikos Karalienės ir Šv. Juozapo Darbininko parapijų “Caritas” savanoriai.

Prašome Viešpaties nauja ugnele atnaujintų širdžių, gebančių atsiliepti į Jo valią ir laiko ženklus, kad Atsinaujinimo dienos Klaipėdoje neštų vaisius mūsų gyvenimuose!

Už renginio nuotraukas dėkojame Kristinai Černis.

Pranešimus dar kartą galite perklausyti čia:

Data:
Kategorija: