į viršų
Image Alt

Parapijos skautų išvyka į Palendrius

Parapijos skautų išvyka į Palendrius

Prieš porą savaičių parapijos “Pamario tunto” skautai lankėsi pas brolius benediktinus. Su mumis bendravo du Palendrių šv. Benedikto vienuolyno broliai – br. Bernardas ir br. Merjadekas. Labiausiai įstrigo brolių mintys apie vienuolystę ir pašaukimo pasirinkimą. Br. Bernardas sakė, kad “vienuoliai yra ženklai, kurie reiškia, kad virš žmonių yra Dievas. Rūpintis Dievu yra mūsų, vienuolių, pagrindinis rupestis.” Jam antrino ir br. Merjadekas, sakydamas: “Ateina momentas gyvenime, kai tarsi eini kalno viršūne. Vienoje pusėje šeimos gyvenimas, kitoje – gyvenimas Aukščiausiajam. Tada renkiesi.” Beje, pokalbio metu paaiškėjo, kad ir br. Merjadeko senelis buvo vienas iš pirmųjų Prancūzijos skautų. Pats br. Merjadekas irgi buvo vilkiukas. Tačiau buvo labai pašėlęs, todėl verčiau pasirinko žaisti futbolą.

Pokalbiai pokalbiais, tačiau kokie būtų skautai be gerojo darbelio? Tad kartu su br. Bernardu  grėbėme šieną. Jį vėliau broliai panaudos ekologiniam sodininkavimui.

Labiausiai įstrigusios akimirkos viešnagės vienuolyne metu – pietūs kartu su vienuoliais. Vienuolyno prioras mūsų skautams numazgojo rankas. Tai pagarbos ir svetingumo ženklas.

O kartą iš stovyklavietės keliaujant į vienuolyną susitikti su broliais, garsiai klausėmės muzikos. Staiga pakeliui kviečiuose pradėjo kaukti katinas. Nustojo tik tada, kai išjungėme muziką. Katino surasti nepavyko… O gal tai buvo vienuolyno tylos sargas?

Esame dėkingi broliams benediktinams už viešnagę ir tikimės, kad ji ne paskutinė!

Data:
Kategorija: